Detalii: Finalele Conferinței de Est vor avea loc luni

Meciul de luni The Chargers și Islanders au participat luni la primul joc din cele mai bune șapte reprize din finalele Conferinței de Est în playoff-urile din 2020... Tampa Bay și New York au jucat anterior playoff-urile.De două ori față în față, Chargers au câștigat seria... Tampa Bay i-a învins pe Islanders în cinci jocuri în sferturile de finală a Conferinței de Est din 2004.Primele patru meciuri s-au încheiat cu scorul de 3-0.The Chargers Echipa a câștigat trei jocuri (Meciul 1, Meciul 3 și Meciul 4) în jocul cu ușile închise al portarului Nikola, care este singurul doi din istoria NHL cu cel puțin patru jocuri consecutive.S-a suspendat începutul seriei (de asemenea: 2002 CQF OTT vs. PIT);Bolts va continua să câștige primul campionat al organizației și, până acum, este doar Cupa Stanley din 2004... Chargers sunt încă în Conferința de Est în 2016. În semifinale împotriva Islanders, au câștigat cinci jocuri.Bolts a pierdut primul joc cu 5-3 acasă.Înainte de patru jocuri consecutive, inclusiv două jocuri în Brooklyn în prelungiri (al treilea joc 5 -4 OT W și al patrulea joc 2-1 OT W)... Recordul Tampa Bay în 2019 este de 1-2-0 -20 de meciuri din sezonul regulat împotriva insulari;Raiden 5-2 pe 1 noiembrie Soarele a căzut pe Long Island, pe 9 decembrie la AMALIE Arena cu 5-1, iar apoi a încheiat seria sezonului cu o victorie de acasă cu 3-1 pe 8 februarie. Este a șasea oară când Boltes. echipa a câștigat campionatul ligii.Serie de victorii din 29 ianuarie până pe 17 februarie... Steven Stamkos a marcat și a marcat (2-1–3 puncte) împotriva Islanders în sezonul 2019-20...Andrei Vasilevskiy (Andrei Vasilevskiy) 1-1–0 New York în sezonul 2019-20, GAA este de 2,54, iar raportul de salvare este de .884.
În ultimele șase sezoane, Chargers au participat pentru a patra oară la Finalele Conferinței de Est și pentru a cincea oară în ultimele zece sezoane în Blitz... Apariția Finalelor Conferinței de Est este a șasea oară în istoria Tampa Bay. Bolt este 2 în Finala Conferinței de Est cu 3 recorduri istorice.Victoria lor a fost în câștigarea Cupei Stanley din 2004 și în jocul din 2015... Blitz a fost de 10-16 ori în primul joc, inclusiv record de 1-1 în playoff-ul din 2020... În primul joc din Finala Conferinței de Est, șurubul este întotdeauna 3-2... Tampa Bay a câștigat o serie de patru victorii consecutive în playoff, care este în playoff-urile NHL. Cea mai lungă serie de victorii active, la egalitate pe locul al patrulea în întregul playoff... Chargers au câștigat șapte din ultimele opt jocuri din playoff... În playoff-urile din 2020, rata de victorie a lui Bolt Cea mai mare (.769).
Portarul din Tampa Bay, Andrei Vasilevskiy, a marcat 47 de victorii și 45 de înfrângeri în a cincea victorie din carieră în play-off împotriva BOS-al doilea cel mai scăzut record din cariera sa în playoff. A terminat turul al doilea... Vasilevskii este al treilea sezon consecutiv al Trofeului Vezena pentru a ajunge la finala și este singura echipă care a jucat în fiecare minut pentru echipă în playoff-urile din 2020 Portarul... Vasilevskiy a câștigat șapte victorii în ultimele opt starturi în playoff și a condus toți portarii NHL la victorie (10) în playoff-urile din 2020... din 2018 Vasilevskiy a a câștigat cele mai multe victorii în playoff printre portarii NHL (21) de la începutul anului, la egalitate pe primul loc cu Tuukka Rask și Braden Holtby... În playoff-urile din 2020, restul de patru portari principali ai echipei... Vasilivsky a renunțat la două sau mai puține goluri în ultimele trei jocuri ale playoff-ului, marcând un total de opt goluri în 13 jocuri.
Fundașul fulgerului Victor Hedman a marcat primul său gol în prelungiri în al cincilea joc de prelungiri cu BOS.Acesta a fost primul gol în prelungiri din cariera lui.Mingea... Hedman a adăugat și un ajutor în al cincilea joc pentru al doilea joc cu mai multe puncte din playoff-ul din 2020.… Hedman s-a alăturat lui Brayden Point (al cincilea joc din 2020 împotriva CBJ) și Martin St. Louis (al cincilea joc al ECQF vs. NYI și al șaselea joc din 2003 ECQF în jocul 3SH WSH), devenind singurii marcatori de prelungiri Hedman. al treilea jucător defensiv fulger care a marcat un gol în prelungiri în playoff, alăturându-se lui Jason Garrison (New York International Game Show 4th ECSF) și Dan Girardi (Dan Girardi) (BOS în al 4-lea joc din 2018)...Hedman a încheiat turul doi împotriva BOS și a marcat patru goluri.Acesta este ECSF din 2016 împotriva lui New York Într-o serie de jocuri de la Universitatea de Stat, recordul fulger al unui jucător defensiv în playoff, acestea sunt cele mai multe dintre golurile lui...Hedman are cinci goluri în playoff-urile din 2020, ceea ce este, de asemenea, recordul pentru cele mai multe goluri marcate de un jucător defensiv în sezonul playoff-ului, doborând recordul său de patru goluri în playoff-ul din 2016... Heidman a marcat patru puncte în runda a doua a cinci jocuri (4-2) –6 puncte)... Heideman ocupă locul al șaptelea printre jucătorii defensivi NHL în lista de scoruri din playoff-ul din 2020 și la egalitate pe locul doi la numărul de goluri marcate.
Arătați direcția centrului Bolt Brayden Point (Brayden Point) în ultimele sale trei jocuri și în al patrulea joc cu mai multe puncte din playoff-ul din 2020, al doilea joc cu mai multe puncte câștigat în al cincilea joc împotriva BOS Două pase decisive... punctele i-au extins seria de victorii la șase jocuri ( 2-9-11 puncte.), iar cariera sa este comparabilă cu punctele de playoff stabilite mai devreme în aceste playoff (în 3-3-7 puncte în primele 6 jocuri din playoff-ul din 2020)... Point este primul jucător NHL de atunci , Cory Stillman (Cory Stillman) în 2006 (7 GP și 13 GP) au scoruri în mai multe șase meciuri într-un singur playoff... Point are 13 recorduri de punctaj în ultimele 14 meciuri din playoff de la playoff-urile din 2019... Point a terminat primul În runda a doua , a avut 7 pase decisive împotriva lui BOS, stabilind un record pentru Chargers pentru cele mai multe pase decisive din seria playoff...Poynter a câștigat a doua serie consecutivă de asistență activă NHL în 6 jocuri consecutive și a egalat pe locul al treilea. serie de șase victorii consecutive ta ajuns pe locul al treilea în seria de playoff din 2020.
La vremea respectivă, Nikita Kucherov, aripa dreaptă a lui Nikita Kucherov, nu a reușit să finalizeze al cincilea joc împotriva lui BOS, dar a fost la egalitate în turul doi de scor (2-5-7 puncte).Două.…Kucherov în două jocuri multipunct.El a fost în ultimele trei jocuri din playoff și în patru jocuri cu mai multe puncte... Kucherov a egalat cu Martin St. Louis pentru cel mai mult din istoria playoff-urilor Lightning.În două jocuri multipunct.
Kucherov i-a înlocuit deja pe Chargers ca echipă de scor lider în playoff-uri mai devreme în playoff și avea nevoie de un gol pentru a înlocui echipa de scor lider a lui Boltes.
Scor sporit Interagul stâng al Lightning Ondrej Palat (Ondrej Palat) a marcat primul său gol în al 5-lea joc împotriva lui BOS, extinzându-și seria de victorii la patru jocuri, cu Chargers în postsezon Cel mai lung astfel de record din meciuri și se alătură lui Steven Stankos (2018) , 2015), Vincent Lecavalier (2007) și Martin St. Louis (Martin St. Louis) ) (2003)…Parat a marcat puncte în toate cele cinci jocuri din runda a doua, creând noi puncte în carieră pentru majoritatea jocurilor consecutive din playoff.Palat va TBL playoff Set pentru a înregistra numărul de lovituri în repriza a cincea (10);în ultimele două jocuri, are 15 goluri... Parat l-a depășit pe actualul coechipier Alex Killorn (Alex Killorn). Cu cel de-al cincilea gol în joc, a intrat pe locul al patrulea printre liderii marcatorilor din playoff-ul Tampa Bay (Tampa Bay).
Pretinsul jucător defensiv Kevin Shattenkirk (Kevin Shattenkirk) a marcat două pase decisive în al cincilea joc împotriva lui BOS, primul său joc cu mai multe puncte în playoff-ul din 2020 și postsezon Al șaptelea joc din cariera sa (primul joc de la al doilea joc al DAL WCSF în 2016)... asistă în playoff-urile din 2020 în cinci jocuri (pe locul 16 în echipa NHL D)
Calea de urmat A doua sesiune-miercuri, 9 septembrie la 20:00 A treia sesiune-vineri, 11 septembrie la 20:00 A patra sesiune-13 septembrie-miercuri după-amiaza până la a treia sesiune, a cincea sesiune*-9 De la 15 la a doua zi 8 nopți 6*-17 septembrie la 8 până la 8 noapte 7*-19 septembrie, vineri-19:30 *Dacă este necesar
Ai nevoie de mai multe informații și de actualizări în timp real a scorurilor?Faceți clic aici pentru a vă abona la lista de e-mail pentru ghidul Zilei jocului 2019-20.
tampabaylightning.com este site-ul oficial al Tampa Bay Lightning.Tampa Bay Lightning și tampabaylightning.com sunt mărci comerciale ale Lightning Hockey LP NHL, NHL Shield, marca verbală și imaginea Stanley Cup și logo-ul NHL Conference și sunt mărci comerciale înregistrate ale Ligii Naționale de Hochei.Toate siglele și mărcile NHL, siglele și mărcile echipei NHL și toate celelalte materiale de proprietate descrise în acest articol sunt proprietatea NHL și a echipelor NHL respective și nu pot fi copiate fără permisiunea prealabilă scrisă a NHL Enterprises, LP.2020 Lightning Hochei, LP și Liga Națională de Hochei.Lightning Hockey, LP este o subsidiară a Vinik Sports Group.toate drepturile rezervate.

Ora postării: 07-sept-2020